Vaše podporaOdpovědi na Vaše otázky.

Co dělat, když mi nejde Internet ?

Proveďte kontrolu, pokud je to ve Vašich silách, zdali je přístupové zařízení ( anténa, příp. router ) správně napájeno elektrickým proudem. Proveďte odpojení od elektrické síte na zhruba 30s (tzv. restart zařízení) Pokud se toto mine účinkem, neprodleně nás kontaktujte na některý z uvedených kontaktů.

Možné důvody, proč internet nejde nebo kolísá?

rychlost může být ovlivněna několika faktory:

 • - výkon vašeho PC (hlavně u starých PC je načítání stránek pomalé, je to ovlivněno grafikou, paměti RAM atd.)
 • - servery, na které se připojujete - Ne každý server má takovou kapacitu, aby obhospodařil všechny uživatele internetu v jednu chvíli a to na 100%
  • - v jakou dobu stahujete (špička, mimo špičku)
  • - pokud máte doma 2 a více PC, námi dodávanou rychlost si dělíte mezi sebou
 • - viry (máte aktualizovaný antivir?), spyware
  • - přes co stahujete (HTTP, FTP, P2P…- jsou nastaveny priority)
 • - pokud už stahujete pomocí DC++ nebo jiných podobných programů z P2P sítí pak vám
 • internet na ostatních stránkách už nemůže jet na 100% , protože velkou část rychlosti používají zmiňované programy
 • - stará technologie - k přenosu informací se využívá mikrovln na frekvencích 2,4 nebo 5 GHz. V posledním období je však pásmo 2,4 Ghz natolik zaplněno, že kvůli  rychlému a spolehlivému připojení  s minimem výpadků,  používáme pro nové klienty připojení pouze v pásmu 5 Ghz, jinak nemůže být služba garantována - výměnu technologiím stávajícím klientům máme jako jediní ZDARMA. 

nefunkčnost:
-> Datový kabel v bytě je poškozen domácím zvířetem - pes, morče, potkan, papoušek, králík ... :)
-> Nesprávné umístění rozvodu, kdy dojde k poškození kabelu (šroub v prahu dveří, kabel stlačený pod nábytkem, mezi dvěřmi,...)
-> Kabel je odpojen samotným uživatelem v menu počítače, nebo fyzicky odpojen ze síťové karty počítače.
-> Snížení rychlosti je velmi často způsobeno přítomností virů v operačním systému počítače. Také mnoho uživatelem spuštěných programů (i třeba jen nainstalovaných programů) zatíží počítač natolik, že se stává nepoužitelným.
-> Použitím bezdrátového spojení v rámci bytu může výrazně degradovat kvalitu a spolehlivost vašeho připojení.
-> Při nedostatačném zabezpečení Vašeho WIFI routeru může být Vaše linka vytěžována cizími uživateli kteří se k Vám připojili. Mohou také přímo procházet ve Vaší síti a snadno sledovat vaši činnost, či dokonce se dostat k vašim datům.
-> Se zabezpečením WIFI Vám rádi pomůžeme.Nevěřte takzvaným "domácím" odborníkům a obraťte se na nás. O bezpečnosti internetu a bezpečném přenosu bankovních dat víme přece jen více.
-> Připojení také může být degradováno jiným zavirovaným počítačem v domácí síti LAN.


Garance rychlosti
 • Rychlost přenosu garantujeme pouze na předávací zásuvce, příp. na zásuvce (portu) dodaného datového přepínače. Pokud přenosovou rychlost měříte na počítači zapojeném k jinému zařízení ve Vaší domácí síti, nemusíte garantované rychlosti dosáhnout. Většina routerů na trhu bohužel není schopna přenášet data rychlostí vyšší než 50 Mbps. Měření přenosové rychlosti tedy nemá smysl provádět na počítači, který je připojen k routeru (kabelem či bezdrátově přes Wi-fi). V případě vysokých rychlostí lze stanovených hodnot dosáhnout pouze v případě, že je celá trasa mezi Vaším počítačem a serverem v internetu propustná na danou rychlost. Síť MEMORY takovou propustnost ve většině případů má, ovšem dále v internetu ji nelze z principu garantovat. Při měření rychlosti je rovněž nutné zohlednit možnou agregaci v době špiček (např. mezi 18.00 a 22.00). Maximální agregace na naší bezdrátové síti je 1:5.


Co je to agregace - agregovaná linka?
 • -> Agregovaná, neboli sdílená linka – tuto linku sdílíte s dalšími uživateli a společně využíváte přenosovou kapacitu dat. (nabízené rychlosti připojení pro Vás bývají v praxi dostupné od 50 % do 80 %. Pokles dostupnosti – rychlostí může nastat na příklad v odpoledních špičkách.)
 • -> Hodnota agregace udává počet uživatelů, kteří v jedné agregované lince sdílejí přenosovou kapacitu dat (rychlosti) a je vyjádřena poměrovou hodnotou x : y. Například agregace: 1:5 znamená, že jednu přenosovou kapacitu dat můžete sdílet až s 5ti uživateli. (V praxi to znamená, že pokud v jeden moment bude všech 5 uživatelů využívat připojení k internetu "na plno" – budou stahovat a odesílat velké množství dat, přenosová kapacita dat jejich sdílené linky bude rovnoměrně rozdělena mezi všechny. Tedy každý uživatel bude využívat pětinou rychlosti z celkové přenosové kapacity.)


Jak správně posílat platby za Internet?
U nás je možné platit hotově přímo na pobočce Křemešnická 816, Pelhřimov, bankovním převodem, trvalým příkazem na č. účtu: 70070071/2010 Fio banka, a.s. nebo inkasem na č. účtu: 172511202/0600. Nezapomeňte uvést variabilní symbol Vaší platby - číslo faktury, dle kterého můžeme Vaši platbu správně identifikovat!
Jak můžu platit internet?
-> Měsíční paušál - vždy se platí za předchozí měsíc.
-> Roční předplatné - napište nám na internet@pel.cz žádost o roční předplatné a následující měsíc Vám přijde faktura na roční platbu.
Mohu připojit více počítačů?
Ano, můžete. Naše služba není omezena pouze na 1 PC. V případě, že potřebujete připojit další počítač, ozvěte se na tel: 565 321 212. My Vám přivezeme zařízení - router (wi-fi router), odpovídající Vašim požadavkům, které zároveň správně nastavíme a zabezpečíme dle zvyklostí v naší síti.
Co je to router (česky směrovač) a k čemu slouží?
Router je zařízení, které umožňuje směrovat provoz v síti a tedy "rozdělovat internet" mezi více zařízení. Pokud například chcete používat internet na více počítačích, nebo používat internet a zároveň telefonovat po internetu (nezávisle na tom, zda je počítač zapnutý či nikoliv), použijte právě toto zařízení.
Jak zjistit svoji IP adresu?
http://www.mojeip.cz, IP může být ale sdílená více uživateli.
Jak probíhá instalace, zřízení internetu?

-> Nejdříve je třeba u nás provést telefonicky objednávku na čísle 565 321 212 nebo napsat na internet@pel.cz své jméno, příjmení, adresu připojení a telefonní kontakt na Vás.
-> Cca do 7mi dnů (max 10) se Vám ozve náš technik, se kterým si domluvíte konkrétní termín měření a instalace.
-> Je-li signál dostačující domluvíte se na umístění anteny a dalších zařízení (router, apod.)
-> Dále projdeme trasu pro kabeláž.
-> Vypočítá se cena za instalaci. (zřízení 600 Kč + materiál) V průměru jednorázový poplatek nedosáhne ani 700 Kč.
-> Pokud budete souhlasit s návrhem, zrealizujeme Vaše připojení k internetu.
-> Ihned po instalaci můžete internet využívat.
vložte dotaz
Rádi byste se dozvěděli podrobnější informace? Napište nám! Rádi Vám zodpovíme každý dotaz, či připomínku:)
Nahoru
MEMORY computers s.r.o.
Křemešnická 816
393 01 Pelhřimov

IČO: 26088002, DIČ: CZ26088002
Přihlášení do e-mailové schránky
Přihlásit se
Vzdálená správa Quick support
Zahájit
  Host support
Zahájit